تورهای استانبول

با توجه به نیازهای مسافران عزیز، تورهای گوناگونی برای استانبول برنامه‌ریزی کرده‌ایم. از این میان می‌توانید مناسب‌ترین را بررسی و انتخاب کنید:

فصل ها در استانبول

بهار

فصل بهار در ترکیه آب و هوایی نسبتا سرد دارد. اما با پوشیدن لباس گرم می‌توانید از مناظر زیبا و همچنین دیدن ساختمان‌های تاریخی این کشور لذت ببرید. نرخ تورهای ترکیه هم در این فصل بسیار مناسب می‌باشد. چرا که به علت سرد بودن نسبی هوا از تعداد گردشگران تور استانبول کم می‌شود.

تابستان

فصل تابستان در ترکیه با گرم شدن هوا آغاز می‌شود. این فصل بهترین و ایده‌آل‌ترین فصل برای سفر به ترکیه است و گردشگران تور ترکیه می‌توانند از تفریحات آبی سواحل این کشور استفاده کنند. اما به دلیل تعداد زیاد گردشگران ، نرخ تورهای ترکیه در این فصل در گرانترین حالت ممکن قرار دارد.

پاییز

فصل پاییز در ترکیه با سرد شدن هوا همراه است. هرچند که خیلی نمی‌شود از سواحل استانبول در این فصل استفاده کرد، اما همچنان برای سفر مناسب است. گردشگران تور ترکیه می‌توانند از مناظر زیبای پاییزی در شهر استانبول لذت ببرند. با سرد شدن هوا نرخ تورهای ترکیه هم نسبت به تابستان پایینتر می‌آید.

زمستان

فصل زمستان در ترکیه با بارش برف و باران همراه است. با سفر به ترکیه در فصل زمستان، خود را باید برای مواجه شدن با هوای سرد در این کشور آماده کنید. اما حسن سفر به ترکیه در زمستان دیدن مناظر زیبای پوشیده از برف استانبول و همچنین نرخ مناسب تورهای ترکیه است.

بهترین فصل سفر برای رفتن به تور ترکیه و استفاده از سواحل زیبای این کشور، فصل بهار و تابستان می‌باشد چرا که هوا بسیار مطبوع و دلپذیر است. اما طبیعتاً نرخ هتل‌ها و پروازها گران‌تر از سایر فصل‌ها است. اگر می‌خواهید با نرخ مناسبتر به ترکیه سفر کنید، فصل پاییز بهترین انتخاب است

معرفی تور استانبول

کشور ترکیه با داشتن آثار تاریخی و فرهنگی فراوان مانند یک موزه‌ی بسیار بزرگ است.

اکثر شهرهای این کشور زیبا دارای پیشینه‌ی تاریخی و تمدنی غنی می‌باشند. از طبیعت زیبا و منحصر به فرد گرفته تا آثار تاریخی شگفت‌انگیز، تور ترکیه را به یک مرکز گردشگری ایده‌آل در دنیا تبدیل کرده‌اند. اگر عاشق ساختمان‌های تاریخی و آثار باستانی هستید، با اقامت در شهر استانبول می‌توانید زیباترین و خارق‌العاده ترین ساختمان‌ها و معماری‌ها را ببینید، یا اگر به دنبال تفریحات آبی و لذت بردن از سواحل هستید، شهرهای ساحلی تور ترکیه مانند آنتالیا، کوش آداسی و ازمیر با امکانات تفریحی خود آماده پذیرایی از گردشگران می‌باشند. علاوه بر تمام این‌ها به دلیل نزدیکی این کشور به ایران و احتیاج نداشتن به ویزا، تور ترکیه بهترین انتخاب برای کسانی است که می خواهند یک سفر ارزان و هیجان انگیز داشته باشند.

9 سوغاتی‌ معروف استانبول

رسم خرید سوغاتی از دیرباز با سفر همراه بوده است. در واقع خرید سوغاتی گذشته از جنبه مادی، حسی زیبا است که با آن می‌توان لذت سفر را با دیگران به اشتراک گذاشت. بنابراین بهتر است سوغاتی را اصیل و برگرفته از فرهنگ و رسم‌و‌رسوم کشورها انتخاب کنیم. در ادامه می‌خواهیم به معرفی معروف‌ترین سوغاتی‌های استانبول بپردازیم.

راهنمای سفری ارزان به شهر وان، ترکیه

اهل سفر و جاده هستید؟ اگر بله که فوراً باروبندیل خود را جمع کنید تا یک مسیر طولانی اما باصفا را شروع کنیم. یک پیشنهاد ویژه، سفر به شهر زیبای وان ترکیه است که اخیر حسابی جای خود را در دل مردم ایران جا کرد. به‌طوری‌که در هر زمان از سال هتل‌های آن غل‌غل از جمعیت است و برای اقامت در آن باید پشت صف بمانید. اما چطور سفری ارزان به وان داشته باشیم؟

تست کردن این غذاها را در استانبول فراموش نکنید

یکی از غذاهای معروف و محبوب در استانبول کباب‌ترکی است، این غذا گوشت گوسفندی است که بر روی زغال برشته شده و به ادویه‌ها و سس‌های مخصوص ترکی آغشته می‌شود و طعم خاص و بی‌نظیری دارد. این غذا را به صورت ساندویچ و یا پرسی با برنج می‌توان سرو کرد.